Overtuin op haar mooist
zondag 4 mei
Natuur

Zondag 4 mei is de Overtuin weer opengesteld voor publiek. De mooi bewaarde landschapstuin uit 1832 herbergt vele bijzondere oude bomen en heesters. Blikvanger vanaf de straat is de monumentale kastanjeboom die vol staat met grote witte bloeiende ‘kaarsen’. Zij staat daar vanaf de tuinaanleg, nu met fraai gebogen takken die weer in de grond lijken te wortelen.
In de tuin is de Chinese blauweregen uit 1936 de onbetwiste eyecatcher. Ooit groeide z…
Zondag 4 mei is de Overtuin weer opengesteld voor publiek. De mooi bewaarde landschapstuin uit 1832 herbergt vele bijzondere oude bomen en heesters. Blikvanger vanaf de straat is de monumentale kastanjeboom die vol staat met grote witte bloeiende ‘kaarsen’. Zij staat daar vanaf de tuinaanleg, nu met fraai gebogen takken die weer in de grond lijken te wortelen.
In de tuin is de Chinese blauweregen uit 1936 de onbetwiste eyecatcher. Ooit groeide zij om een perenboom, maar toen deze bezweek heeft de familie Brouwer, de toenmalige bewoners, het staketsel laten bouwen waar zij nu nog steeds haar weelderige lila trossen op laat hangen. Een andere bijzondere boom die door de familie Brouwer in de jaren 80 is aangeplant is de Vaantjesboom of Davinia involucrata. Zij staat nu van top tot teen met honderden ‘zakdoekjes’ uitbundig in bloei. Een dan is er nog de Sneeuwklokjesboom of Halesia uit 1832! Zij bloeit op dit moment met opvallende witte hangende, klokvormige bloemen die lijken op sneeuwklokjes. En dit alles met een kleurrijke ondergrond van duizenden bosanemonen, Blue Bells en lelietjes der Dalen. Daarnaast bloeien de vele Rododendrons en Azalea’s en staat het gras met de vele stinzenplanten weelderig hoog. Kortom, het is een waar feestje in de tuin!
Voor de kunstliefhebbers is in de galerie de expositie ‘Passie voor Grafiet’ met tekeningen van Paul Willemsen te bezichtigen. Een tentoonstelling met tal van kleine gedetailleerde tekeningen die Paul dagelijks maakt. Vaak met vogels en andere dieren in de hoofdrol en regelmatig ook met de nodige dosis humor. Een expositie die vrolijkt stemt en bovendien heel betaalbaar is. Paul is deze dag in de galerie persoonlijk aanwezig. Kijk ook op zijn Instagram; Paul etsen en schetsen.
Wanneer
- Zondag 4 mei 2025 12.00 - 17.00 uur
Prijzen
- Volwassenen € 4,00
- Kinderen Gratis | onder begeleiding, kinderen tot 16 jaar
- De galerie en het terras zijn altijd vrij toegankelijk.